Czym jest program Visiting Associate?

To 3-miesięczny program skierowany do studentów i studentek oraz absolwentów i absolwentek, chcących wejść na ścieżkę kariery w świecie doradztwa strategicznego. Podczas jego trwania trafisz na projekty z różnych branż, dlatego szukamy osób o szerokim spektrum zainteresowań i otwartych na rozwój w różnych sektorach. Program Visiting Associate (w skrócie VA-ship) możesz rozpocząć na początku każdego miesiąca (nie tylko w wakacje!), nawet do roku w przód. Nasi VA-owie i VA-ki pracują w pełnym wymiarze godzin, są pełnoprawnymi członkami i członkiniami Case Teamów, a w ramach projektów mają indywidualne moduły, za które biorą odpowiedzialność.
Aby do nas dołączyć, wyślij swoje CV przez poniższy formularz.
Na Twoją aplikację czekamy do 25 lutego.
img1

Kogo szukamy?

Studentów i studentek studiów licencjackich/inżynierskich na II i III roku, studiów magisterskich na I i II roku oraz absolwentów i absolwentek studiów wyższych posiadających pierwsze doświadczenie zawodowe. Wymagamy znajomości języka polskiego na poziomie biegłym i angielskiego min. na poziomie C1.

 

Kim jesteśmy i dlaczego warto do nas dołączyć?

img1
Doradcami zarządów i rad nadzorczych, z których wiele należy do grona 500 największych korporacji na świecie
img1
Twórcami strategii biznesowych, innowatorami i transformatorami, którzy w roku 2021 wygenerowali zysk w wysokości 11 miliardów USD
img1
Firmą zatrudniającą globalnie 30 tysięcy osób pracujących w ponad 100 biurach w 50 krajach na świecie, a w warszawskim biurze jest nas 260

​​​​​Jak wygląda proces rekrutacyjny?

Po przejściu wstępnej analizy CV proces rekrutacji składa się z:
Rundy 0
Etap ten polega na wypełnieniu testu online trwającego 20 minut. Sprawdzi on Twoje zdolności analityczne oraz umiejętność rozwiązywania case’ów biznesowych. Po teście odbędzie się ok. 30 minutowa rozmowa z rekruterem na temat Twojej motywacji, doświadczenia oraz planów na przyszłość.
Rundy 1
Ta część procesu rekrutacyjnego składa się z dwóch rozmów case interview (2 x 1h), z których każda obejmuje rozmowę o Twoim doświadczeniu i motywacji oraz rozwiązanie case study. Pod koniec każdego spotkania będziesz mieć okazję na zadanie pytań interviewerowi oraz lepsze poznanie naszej firmy.

Rozmowy Rundy 1 prowadzone są przez osoby na stanowiskach: Senior Associate, Consultant oraz Project Leader.
Rundy 2
Ta część procesu jest analogiczna do Rundy 1. Obejmuje dwie rozmowy case interview (2 x1h).

Rozmowy Rundy 2 prowadzone są jednak przez osoby na stanowiskach: Principal oraz Partner.
Jak możesz przygotować się do procesu?
  1. Weź udział w eventach organizowanych przez BCG. Aktualne informacje o zbliżających się inicjatywach znajdziesz na naszych mediach społecznościowych (@bcginpoland) oraz events@BCG.

  2. Zapoznaj się z materiałami dostępnymi na oficjalnej stronie BCG, w tym z Case Interview Preparation oraz szkoleniem video Crack the Case.

  3. Poćwicz rozwiązywanie case’ów biznesowych na platformie Case Coach, do której dostęp otrzymasz po przejściu Rundy 0.

  4. Zapoznaj się z książkami:
    Case Interview Secrets – Victor Cheng
    Ace Your Case – Wet Feet Insider Guide
    Vault Guide to the Case Interview – Vault Inc
Beyond VA-ship – czyli co dalej?

Podczas programu Visiting Associate otrzymasz dwie oficjalne ewaluacje - w połowie oraz na jego zakończenie. Na ich podstawie nasz Leadership Team podejmie decyzję o przedstawieniu Ci oferty na stanowisko Associate. Wspólnie zdecydujemy też o najdogodniejszej dacie Twojego dołączenia. Po stażu możesz przecież chcieć dokończyć studia lub pojechać w dłuższą podróż - niczym się nie martw, poczekamy na Ciebie. Twój start możesz odłożyć nawet o 12 miesięcy.

Aplikuj do 25 lutego!

W razie pytań skontaktuj się z naszym Teamem:

Sonia Krenczyk
Sonia Krenczyk

Talent
Acquisition Team

FAQ