img1

BCG Star League

BCG Star League 2024/2025

Oficjalnie startujemy z rekrutacją do XII edycji
programu mentoringowo-szkoleniowego Star League!

Czym jest BCG Star League

To cykl spotkań, szkoleń i warsztatów, które obejmują m.in. prelekcje topowych ekspertek i ekspertów z BCG i BCG Platinion, wystąpienia przedstawicielek i przedstawicieli rozległej sieci Alumnów BCG, inspirujące dyskusje o najpotężniejszych branżach polskiego i światowego rynku, praktyczne warsztaty case study pod okiem naszych konsultantów i konsultantek oraz szkolenia rozwijające umiejętności miękkie (takie jak sztuka prezentowania czy storylining).

Wszystko to zostanie przeplecione licznymi okazjami do networkingu oraz integracji – zarówno z innymi uczestnikami programu, jak i konsultantkami oraz konsultantami BCG oraz BCG Platinion. Dodatkowo, przez cały okres trwania programu otrzymasz indywidualne wsparcie Mentorki lub Mentora, który nie tylko pomoże Ci w przygotowaniach do procesu rekrutacji do BCG/BCG Platinion, ale też chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania związane z karierą, szeroko pojętym biznesem oraz światem konsultingu strategicznego.

Pomyślne ukończenie programu BCG Star League gwarantuje skrócony proces aplikacji do BCG.
employee-benefits

Kogo szukamy?

  • Ambitnych studentów i studentek II lub III roku studiów licencjackich/inżynierskich, bądź I roku studiów magisterskich, osiągających świetne wyniki w nauce i/lub posiadających ciekawe doświadczenia pozaakademickie.
  • Osób, które studiują zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.
  • Osób rozważających karierę w doradztwie strategicznym i chcących rozwijać się właśnie w tym kierunku.

APLIKUJ DO 5 MAJA 2024!

Jak wygląda proces aplikacyjny?

Proces aplikacji do BCG Star League składa się z czterech etapów:
ETAP 1 – APLIKACJA
Prześlij nam swoje CV i krótką wypowiedź (200 – 250 słów), w której (w języku polskim lub angielskim) uzasadnisz, dlaczego akurat Tobie powinniśmy dać możliwość dołączenia do BCG Star League i co zyskasz, jako uczestnik XI edycji. Na zgłoszenia czekamy do 5 maja, do godziny 23:59.
ETAP 2 – TEST ANALITYCZNY
Wybrane osoby zaprosimy na wirtualne testy na platformie TalentKraft. W ramach tego etapu ocenimy Twoje umiejętności analityczne oraz business judgement, które są niezbędne, aby w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez BCG Star League. Testy będą odbywać się przez cały kwiecień, do drugiego tygodnia maja. Test możesz wykonać w dowolnym momencie, w ciągu tygodnia od otrzymania od nas dostępów.
ETAP 3 – OPOWIEDZ NAM O SOBIE!
Osoby, które uzyskają pozytywny wynik testu analitycznego, zostaną zaproszone na ok. 20 minutowe rozmowy z przedstawicielami działu Talent Acquisition oraz Consulting Teamu. Podczas tego etapu będziemy chcieli Cię bliżej poznać i dowiedzieć się więcej o Twoich osiągnięciach, ambicjach i pasjach. Ocenimy również Twoją motywację do udziału w programie. Ten etap odbędzie się w drugiej połowie maja.
ETAP 4 – CASE STUDY
Kandydatki i kandydaci, którzy zakwalifikują się do ostatniego, czwartego etapu rekrutacji, będą mogli wykazać się swoimi talentami rozwiązując biznesowe case study. To idealna okazja na zaprezentowanie umiejętności analizy złożonych zadań, strukturyzowania rozwiązań oraz strategicznego podejścia do biznesu. Spotkania case study będą odbywały się się w pierwszej połowie czerwca.
Wyniki rekrutacji do BCG Star League 24/25 przekażemy do końca czerwca.

Nadal masz wątpliwości?
​​​​​​​Zapoznaj się z FAQ: